KONST / Litografier / Litografi 7383194
*
nr 738 3194
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, Gustav Rudberg (1915-2001), hus, 62/310, motivets mått: 45x55
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 19:41:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 12:53:43
1
100 kr
29/1 11:51:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gustav rudberg hus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
nr 738 3194
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, Gustav Rudberg (1915-2001), hus, 62/310, motivets mått: 45x55
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 12:53:43 | 1 | 100 kr |
29/1 11:51:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gustav rudberg hus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28